Уряд врегулював надання податкових пільг фермерам на прифронтових територіях

Постановою №485 від 30 квітня 2024 року Уряд вніс зміни до постанови Кабінету Міністрів України №1364 та врегулював нормативну колізію, що не дозволяла аграріям, які проводять господарську діяльність на «територіях активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси» отримати передбачені податковим законодавством пільги.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

Згідно з нормами Податкового кодексу України, за земельні ділянки, що розташовані на «територіях активних бойових дій» плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності), єдиний податок 4-ої групи та мінімальне податкове зобов’язання не нараховуються та не сплачуються до завершення бойових дій.

Разом з тим, попередня редакція Постанови виділяла перелік «територій активних бойових дій» та окремо перелік «територій активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси», що податковим законодавством не передбачений.

Через це багато прифронтових населених пунктів Донецької, Харківської, Запорізької та інших областей не могли скористатися пільгами. Тобто території, де ідуть активні бойові дії і є навіть загроза їх окупації, але на яких водночас  функціонують державні електронні інформаційні ресурси, були зобов’язані, за загальним правилом, платити податки за землю.

Нова редакція Постанови прирівнює для цілей оподаткування «території активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси» до «територій активних бойових дій» і, відповідно, поширює на такі території дію передбачених законодавством податкових пільг.

Наразі площа с/г земель на таких територіях складає  більше 130 тисяч гектарів. Тому звільнення від земельного та єдиного податку, а також мінімального податкового зобов’язання дозволить фермерам з прифронтових територій заощадити близько 100 мільйонів гривень та спрямувати ці кошти на відновлення господарської діяльності.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь