Україна в топ-5 постачальників замороженої малини на ринок США – Польща на восьмому місці

Аналітики відзначають успішну експансію України на світовий ринок замороженої малини. Зокрема, за підсумками останніх 12 місяців Україна увірвалася до топ-5 найбільших постачальників замороженої малини на ринок США, обійшовши всіх неамериканських постачальників, окрім Сербії. Для порівняння – Польща, яка активно захищає свій ринок від української малини, у цьому рейтингу продовжує втрачати позиції і вже опустилася на 8 позицію.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

З квітня 2023 року до березня 2024 року включно Україна експортувала на ринок США 265 тонн замороженої малини. Незважаючи на те, що це був порівняний невеликий обсяг, але наприкінці 2023 року стався корінний перелом від одиничних пробних поставок до системного експорту партіями по 2-3 морські контейнери на місяць. Більше того – цього було достатньо, щоб обігнати на ринку США обсяг експорту таких системних експортерів як Польща, Бельгія, Франція, Китай та Марокко.

«Ще 10 років тому Україна взагалі практично не експортувала заморожену малину, на світовому ринку безроздільно панували США та Сербія. Лише 2018-19 роках, тобто. лише близько 5 років тому Україна почала надавати якийсь вплив на світовий ринок малини, а вже сьогодні вона має реальні шанси претендувати на світове лідерство в цьому бізнесі», – каже Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

При цьому він зазначає, що озброєна агресія Росії, що триває, проти України може вплинути на темпи розвитку цього сектора, проте в 2024 році Україна залишається однією з небагатьох країн Європи, де площі під малиною не скоротилися, а потужності з переробки малини навіть збільшилися. При цьому цінові прогнози для виробників малини України на новий сезон дуже оптимістичні, а на ринку Європи відчувається ажіотажний попит на цю ягоду.

Наразі одним із головних завдань ягідного бізнесу України є диверсифікація експорту з метою зниження залежності від поставок до Польщі. Тому зростання експорту замороженої малини до США є дуже позитивною тенденцією.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь