У ПП “Шегині” виявили старовинну ікону, яку намагалися вивезти до Швеції

Фото: facebook.com/zahidnuy.kordon

На пункті пропуску “Шегині”, що на українсько-польському кордоні, прикордонники разом із митниками під час огляду авто знайшли ікону Стрітення Господнього, яку намагалися вивезти з України. Вона була захована посеред одягу. Про це повідомили на Facebook-сторінці Західного регіонального управління Держприкордонслужби України.

– Під час прикордонно-митного контролю в пункті пропуску “Шегині” у картонній коробці посеред одягу та інших особистих речей в автомобілі марки Mercedes, що прямував на виїзд з України, прикордонники виявили дерев’яну ікону Стрітення Господнього. Святиня може становити культурну та історичну цінність, – йдеться у повідомленні.

Фото: facebook.com/zahidnuy.kordon

Як зазначили прикордонники, власника – поціновувача старовини – в салоні автівки не було. А зі слів водія стало відомо, що ікону він мав доставити до Швеції. Наразі знахідку вилучено та направлено на експертизу.

  • 20 грудня 2023 року співробітники Київської митниці запобігли спробі незаконного вивезення з України ексклюзивної скам’янілості юрського періоду. 
  • 3 лютого Державна митна служба України завадила вивезенню із країни 124 предметів археології. Серед цінних артефактів – елементи кінської збруї, прикраси, предмети побутового призначення. 

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь