У ГУР підтвердили ураження чотирьох російських катерів “Тунец” у Криму, два з них знищені повністю

У четвер, 30 травня, спецпідрозділ ГУР МО України Group 13 за допомогою українських ударних морських дронів Magura V5 вкотре результативно атакував корабельно-катерний склад Росії у тимчасово окупованому Криму. Спецпризначенці вразили чотири катери, два з них знищені повністю. Про це повідомили у Головному управлінні розвідки.

Там зазначають, що успішна спецоперація стала можливою завдяки підтримці глобальної платформи United24. З метою знешкодження ударних морських дронів на підході до бухти Вузька російські окупанти в Криму 32 рази піднімали в небо бойову авіацію, зокрема літаки Су-27/30/35, МіГ-29, Бе-12, Ан-26 та гелікоптери Ка-27/29 і Мі-8. Також загарбники хаотично застосовували стрілецьку зброю і 30-мм гармати.

Втім, це не завадило спецпризначенцям успішно виконати бойове завдання, Внаслідок удару було знищено два катери Росії – за попередніми даними, швидкісні транспортно-десантні КС-701 “Тунец”. Ця інформація наразі оновлюється.

З початку 2024 року спецпідрозділ Group 13 за допомогою ударних морських дронів Magura V5 вже знищив російські ракетний корабель “Ивановец”, великий десантний корабель “Цезарь Куников”, корвет “Сергей Котов”, швидкісний патрульний катер “Мангуст”.

На виготовленні катерів “КС-701” “Тунец” спеціалізується судномеханічний завод у Костромі. За типом це судно – дизельний катер з алюмінієвим корпусом. Його використовують як і ворожі силовики для відповідних операцій, так і путінські олігархи для риболовлі.

  • 19 травня Сили оборони знищили російський тральщик “Ковровец” та малий ракетний корабель “Циклон”. За даними російських телеграм-каналів, малий ракетний корабель окупантів був уражений ракетами ATACMS. 
  • 14 лютого українські спеціалісти Головного управління розвідки підбили за допомогою дронів російський великий десантний корабель “Цезарь Куников” у Чорному морі. 

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь