“Вигідне та необтяжливе заняття”: Розведення індокачок на присадибній ділянці

Розведення свійської птиці на присадибній ділянці має безліч вигідних аспектів. Ви отримуєте свіжі та натуральні продукти, заощаджуєте гроші, насолоджуєтеся спілкуванням з тваринами та створюєте власну стійку систему самозабезпечення, інформує Ukr.Media.

Індокачка або мускусна качка — відмінний вибір навіть для птахівників-початківців. Адже розведення індокачок в домашніх умовах не становить особливих проблем, а почати можна з трьох голів — качки та селезня, і завдяки плодючості індокачок у вас незабаром буде власне поголів'я.

Індокачки родом з Південної Америки, і їх досі можна зустріти там, що блукають у дикій природі в джунглях, і це єдина качка, що не походить від крякви. Початкова їхня назва була "Качки Муско", бо вони їдять дуже багато комарів.

Однією із відмінних візуальних особливостей мускусних качок є великі червоні бородавчасті нарости на голові. Вони з'являються, коли качка досягає зрілості приблизно 5-6 місячного віку. У самців їх більше, а у самки лише червона маска навколо очей.

За вагою самці індокачок можуть досягати ваги до 6 кг 800 грамів, а самки, трохи менше, до 4 кг.

Індокачки красиві птахи з багатством забарвлення. Кольори пір'я можуть варіюватися від чорного до коричневого, сірого, білого або коричневого, часто більше одного кольору на одному птаху.

Великою перевагою індокачок є їх самостійність та тиха поведінка. Вони не крякають, а просто видають тихі шиплячи звуки, головним чином, коли розмовляють один з одним, але це не гучний шум.

Мускусні качки їдять курячий корм, жуків, мух, комарів, зелень та кухонні відходи, хліб та макарони, а також рибу. За наявності вільного вигулу виходить гарна економія на кормах. І, звичайно, буде цікавим спостерігати за полюванням індокачок на мух і комарів — вони вміло ловлять настирливих комах, що пролітають у повітрі, у ставку або калюжках їдять личинок.

Якщо ви придбали каченят, а ростуть вони дуже швидко, то їм потрібен корм, багатий на білок. Хорошим вибором є немедикаментозний стартовий корм для курчат із вмістом білка 20-22%. Годуйте його вільним вибором.

Після перших трьох тижнів індокачки можуть без проблем переходити на корм для дорослих — підійде корм для курей-несучок з вмістом білка 16% — давайте на вибір і підгодовуйте кукурудзою, травами, кухонними відходами, бур'янами, старим хлібом, рибою, старим сиром і так далі. Забезпечте індокачок водою — вони люблять купатися і багато п'ють.

Мускусним качкам потрібне укриття на зиму, а в теплу пору року вони віддадуть перевагу часу на відкритому просторі, оскільки не бояться дощу і із задоволенням гуляють у легкий дощ, а взимку можуть скупатися навіть у снігу. Гнізда ящики можна зробити з пластикових великих коробок або дерев'яних плашок.

За винятком тих моментів, коли індокачка захищає пташенят, це дуже доброзичливі птахи, які легко привчаються і ладнають з іншими тваринами. Однак, через повільність індокачки можуть стати легкою здобиччю для хижаків, особливо каченята. Селезні здатні постояти за себе, а також вступити в бійку з іншими самцями, так що залишайте на чотири самки одного селезня.

Індокачки починають спаровуватися і нести яйця приблизно через 7 місяців. Самка вибирає місце для свого гнізда і продовжує повертатися до того ж гнізда. Якщо у вас кілька самок, кожна з них матиме своє гніздо.

Гнізда вони в основному будують на землі, на території, що охороняється ними, де краще заздалегідь розмістити порожні контейнери або дерев'яні піддони з сіном або соломою. Індокачки відкладають від 6 до 12 або навіть 17 яєць в гніздо для насиджування. Процес висиджування займає 35 днів. У ці дні качка не завжди залишається в гнізді, на відміну від курей-квочок, виходить поїсти, попити або викупатися.

Кури-квочки не залишають гніздо, так курячі яйця повинні підтримувати певну постійну температуру, щоб вилупитися. Але в індокачок це не так, тому не треба чіпати яйця і втручатися — все буде гаразд. Мускусні качки не несуть яйця цілий рік — починають навесні, коли потеплішають і припиняють з осіннім похолоданням. Протягом сезону виходить приблизно два-три гнізда. Якщо кожному гнізді буде 10-15 яєць, то населення зростає швидко.

Індокачки чудово доглядають каченят, а ті скрізь йдуть за матір'ю. Каченята ростуть дуже швидко і десь через чотири-шість тижнів їм уже не потрібна мати. Індокачка зробить невелику перерву, а потім почне спарюватись та відкладати яйця для наступного гнізда. Загалом індокачка може знести 80-120 яєць на рік. Яйця — поживні, великі, з кремово-білою і дуже міцною шкаралупою, жовток займає більшу частину яйця.

З приводу пристрасті до польотів індокачки вміють літати, хоча важкі самці літають низько, а качки можуть вирушити до сусідів через паркан або приземлитися на дах. Якщо ви не хочете, щоб птахи літали, можете підрізати їм одне крило так само, як це роблять із курям.

Мускусні качки — чудове джерело м'яса, враховуючи їхню плодючість і догляд за пташенятами, за 3-4 місяці можна отримати качку для м'яса. М'ясо індокачки темне та пісне, корисне для здоров'я.

Таким чином, розведення індокачок в домашніх умовах — вигідне та необтяжливе заняття!

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь