В теплиці хмельницького профтехучилища з початку березня зібрали більш як тонну огірків

Більше як тонну огірків зібрали з початку березня у теплиці хмельницького вищого професійного училища №11. Увесь урожай реалізували у навчальних закладах громади, серед яких спортивний ліцей, куди огірки цього року доставили вперше, розповів директор вищого професійного училища №11 Василь Селізар.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Суспільне Хмельницький.

За словами директорки спортивного ліцею Лесі Підгорної, вирощені в училищі огірки минулого року замовляли чотири рази:

«Огірки кришимо в салат. Вони якісні, всім сподобались. Дуже приємно, що овочі йдуть з лану й одразу до нашого ліцейного столу».

Виконувачка обов’язків директора департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради Ольга Кшановська зазначила, меморандум про співпрацю з училищем підписали у вересні 2022 року. Минулого року огірки та помідори з теплиці споживали у всіх школах і садочках Хмельницької громади.

«Ми скористалися законодавчою базою, щоб реалізовувати продукцію в наших закладах дошкільної й середньої освіти. Коли є врожай, заклади освіти здійснюють попереднє замовлення. 2023 року для шкіл передали майже 2 тонни продукції, для садочків — 1,5 тонни. Перед реалізацією овочі мають перевіряти у “Держпродспоживслужбі”, щоб продукти дозволили використовувати», – розповіла Ольга Кшановська.

Майстриня виробничого навчання Лариса Чорнобрива розповіла, урожай огірків збиратимуть до середини червня. Інші висадять у вересні:

«Наразі ми зібрали понад тонну огірків і плануємо ще такий самий урожай. Цього року ми висадили 1100 корчів, минулого – 500 корчів помідор і 600 огірків».

За словами директора вищого професійного училища №11 Василя Селізара, теплицю побудували 2021 року за кошти Європейського банку реконструкції та розвитку. 30% від суми взяли з бюджету Хмельницької громади. Щоб підвищити врожайність теплиці у холодну пору року, за кошти міської громади збудували модульну котельню на твердому паливі. Її запустили у грудні минулого року.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь