Що треба зробити, щоб суниці були більшими: корисні поради

Суниця — культура примхлива. Якщо за нею погано доглядати, то можна з пів сотки зібрати тільки тарілочку ягід. Якщо ж догодити їй, можна не лише збирати ягоду відрами, а й отримати особливо великоплідний урожай, інформує Ukr.Media.

Перше, що треба зробити, — підібрати правильні сорти.

Підбір великоплідних сортів

Пересортування, яке зазвичай росте на наших ділянках, особливими розмірами похизуватися не може. Тому для вирощування суниці на ринок треба діставати найкращі сорти. Гарними серед них є: Мармолада, Клері, Альба, Машенька, Майя, Сирія, Чамора торусі, Кембридж фаворит та інші.

Ягода у них велика, презентабельна. А для себе можна посадити і Фестивальну, Кардинал, Кармен — вони найбільш невибагливі, та й плоди вражають, особливо з перших зборів.

Вирощуйте потужні кущі

Правильний сорт — це лише половина справи. Купити і посадити недостатньо, треба ще й організувати гідний догляд. Для цього починайте підгодівлі:

  • у період сходу снігу азотом — 1-2 підгодівлі;
  • під час масового наростання листя — комплексним добривом;
  • під час квітнення і плодоношення підгодівлі вносьте кожні один-два тижні;
  • восени, перед зимівлею внесіть фосфорно-калійні добрива.

Регулярні поливи

Якщо суницю не поливати, вона взагалі загине. На півдні влітку поливати її доводиться два-три рази на тиждень. У північних районах можна менше. Обмежують поливи тільки під час дозрівання плодів, щоб поліпшити їх смак і зменшити втрати від гнилий.

Рідше поливати можна, лише вкривши ґрунт мульчею: соломою або тирсою.

Шаховий порядок на грядці

Великому кораблю… так і суниці — потужним кущам треба більше місця. Можна садити за схемою 50х50 см. Сорти з великими кущами добре плодоносять тільки за такої схеми. Більш густо можна посадити тільки стрічками по два-три ряди у стрічці, посадивши кущі у шаховому порядку.

З вусів залишаємо один-два найперших, інші видаляємо. Багато розсади нам не треба, а вуса тягнуть живлення. І не забудьте про бур'яни — їх не має бути. Допомогти з цим можуть гербіциди (Лонтрал 300) або солом'яна мульча.

Здоров'я кущів

Якщо кущі чахнуть від хвороб або заїдаються шкідниками, нормального врожаю ви не побачите. Є шкідник, який кущі не чіпає, а підгризає бутони і з'їдає ягоди — це довгоносик. Залишити він може тільки найдрібнішу ягоду.

Він підгризає бутони перед квітненням і під час нього, відкладаючи у них яйця. Це найперші, найбільші ягоди, але ми навіть не помічаємо, що їх втратили. Тільки бачимо, що суниця не дуже велика цього року.

Тому під час висування бутонів обприскуйте рослини сумішшю препаратів: Фуфанон (2 мл) + Топаз (2 мл) + Акробат (20 г) на 10 л води.

Вік кущів

Найврожайніші кущі — у віці двох-трьох років. Тому через три-чотири роки висаджуйте нові грядки з молодими сильними розетками.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь