Прохолодна і дощова погода не завдала шкоди сходам ранніх зернових, – НААН

Дощі та зниження температури повітря, що спостерігалося протягом останніх днів на більшій частині території України, не завдали суттєвої шкоди сходам ранніх зернових культур. До такого висновку прийшли фахівці Національної академії аграрних наук України.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на АПК-Інформ.

«Кінець другої – початок третьої декад квітня в Україні характеризувалися прохолодною і дощовою погодою. У північних, центральних та західних областях в ніч з 18 на 19 квітня стовпчик термометра на поверхні ґрунту опускався до мінусових значень (від – 0,6°С до – 2°С). Разом з тим, це короткочасне зниження температури повітря, яке тривало протягом 4-5 годин, не завдало серйозної шкоди сходам ранніх зернових культур», – зазначили вчені.

Також повідомляється, що станом на 20 квітня запаси продуктивної вологи під озимими культурами в орному шарі ґрунту (0-20 см) були достатніми та оптимальними (21-40 мм продуктивної вологи і більше), на багатьох площах західних, північних, місцями у центральних областях відмічалося перезволоження верхніх шарів ґрунту. Лише на окремих площах південних та східних областей орний шар ґрунту був недостатньо (11-20 мм), місцями – незадовільно (менше 10 мм) зволожений.

«Вологозапаси метрового шару ґрунту (0-100 см) під озимими культурами на більшості площ були достатніми та оптимальними (121-170 мм продуктивної вологи і більше). На окремих площах південних та Харківської областей вологозабезпечення метрового шару ґрунту було задовільним (90-119 мм), в окремих районах Херсонської, Дніпропетровської та Запорізької областей – недостатнім (менше 80 мм продуктивної вологи)», – додається у повідомленні.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь