Фермеру з Миколаївщини довелось самотужки розміновувати свою землю

Фермер з села Благодатне Миколаївської області Михайло Звіришин разом з двома синами обстежили майже 400 гектарів своїх земель. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на nikvesti.

«Розміновували ми практично все самі, ходили по полях, знаходили боєприпаси, потім викликали ДСНС. Що могли ми виносили самі на край поля складали. Так само і склад самі розміновували. Тут лежало у нас 250 тонн пшениці, вся згоріла. Залишились ми голі й босі», – розповів фермер.

На питання, що штовхає чоловіка та його синів ризикувати своїм життям, він відповідає — податки. Якщо аграрій не має документу, який підтверджує, що його земельна ділянка замінована, він повинен сплачувати мінімальне податкове зобовʼязання на землю. Михайло Звіришин каже, що за понад два роки повномасштабної війни йому не вдалося отримати відповідний документ, тому увесь цей час змушений сплачувати податок.

«А скільки воно буде стояти, буде десятками років стояти. Податки платимо, обробляєш, не обробляєш, а все одно треба платити. Документ, що земля замінована, нам не дають», – розповів син фермера Михайло Звіришин.

«Ми купили навіть металошукачі. Ми мучилися увесь минулий рік, щоб цього року зайти у поля. Звичайно, було страшно, думаєш чи вернешся з поля, чи не вернешся. Ще за себе не так сильно переживаю, я вже життя прожив, а за дітей страшно», – каже чоловік.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь