Чому прикмети забороняють збирати гриби у високосний рік

З давнини повелося, що саме Високосний рік є найбільш небезпечним і невдалим для всіх, він несе безліч проблем і труднощів. У році з'являється один зайвий день, який вважається Касіяновим, інформує Ukr.Media.

Стародавні слов'яни завжди вважали Касіянів день небезпечним і важким. Усі починання в такому році будуть провальними, не треба було вступати в шлюб, народжувати дітей і збирати гриби. Але чому з Високосним роком пов'язано так багато негативу і чи так це насправді?

Чари слова

Всі люди в кінці літа починають збирати урожай грибів в борах і гаях, їх виставляють на продаж, готують засолювання на зиму. Причому в давнину всі ставилися до грибів з великою недовірою, не розуміли, звідки вони з'являються, вважали їх витівками Сатани.

Вважалося, що все, що знаходиться в лісових масивах, належить виключно дідьку. Варто було обов'язково попросити у містичної істоти дозволу на збір дарів природи, вимовити своєрідне заклинання, щоб всі гриби виглянули назовні і самі попалися в руки людині. Без дозволу можна було отруїтися або нічого не знайти в густому листі і траві. Природно, слова у кожного були свої власні, іноді навіть проводилися ритуали для того, щоб задобрити господаря лісу.

Також люди при зборі грибів постійно придивлялися до особливих прикмет природи, які допомагали набрати великий урожай. Якщо з під ніг вискакував заєць, потрібно було пуститися за ним в погоню, адже він виводив на грибну галявину.

Високосний рік або чому не можна збирати гриби

Багато хто впевнений, що в Високосний рік гриби збирати категорично не можна, адже здоров'я найближчим часом обов'язково зіпсується, а сім'ю осягнуть численні неприємності і злидні.

Ще одна народна прикмета свідчить, що збір лісового врожаю в високосному році активізує нечисту силу і темних сутностей, які будуть постійно переслідувати грибника всюди і принесуть йому тільки біди і печалі. Також під час збирання грибів в цей час можна накликати смерть на себе, рідних і близьких людей. Саме тому й існує приказка:

«Збирати в Високосний рік гриби — тягати на кладовищі труни».

Захисне коло

З давнини існує повір'я, що в Високосний рік в лісі грибів набагато більше, ніж в інші роки. Причому в основному грибникам трапляються тільки привабливі двійники, які дуже отруйні і практично не відрізняються від їстівного врожаю. Саме тому багато людей просто труяться грибами, часто помирають і заробляють собі серйозні проблеми зі здоров'ям.

Грибники у високосний рік завжди виробляли певні ритуали і читали змови, які допомагали заховати отруйних двійників під листям і показували тільки хороший урожай.

Особлива обережність під час збору природного врожаю була необхідна в колі відьми. Такі кола несподівано зустрічаються прямо посеред лісу, де окружність повністю позбавлена рослинності і ціле коло густо заповнене найрізноманітнішими грибами. Однак в цей час такий феномен легко пояснюється вченими. Вони вважають, що це явище часто зустрічається в природі і не несе під собою нічого загадкового і незрозумілого. Раніше люди були впевнені, що саме на місці такого грибного кола відьми і чаклунки збиралися в шабаш. Вважалося, що такі гриби принесуть з собою нещастя і смерті домочадців, серйозні захворювання і загибель худоби. Природно, гриби навколо цієї місцевості збирали, але вступити в коло ніхто не погоджувався, як би привабливо там не виглядав урожай.

Вірити в прикмети чи ні — особиста справа кожного, але недарма багато повір'їв з'явилися в стародавні часи і встигли пройти численні перевірки.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь