Ціни на кукурудзу почали зростати

Ринок кукурудзи в Україні та світі демонструє схильність до зростання цін. У першу чергу, це викликано проблемами з вирощуванням зернової сільгоспкультури у Південній Америці, повідомили аналітики кооперативу ПУСК.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

Зі слів аналітиків, Україна, станом на 13 травня, експортувала цього місяця вже 1,25 млн тонн кукурудзи. Згідно з очікуваннями, експорт у травні може скласти 3 млн тонн.

«Сьогодні на ринку кукурудзи ситуацію визначають фундаментальні фактори – проблеми в країнах Південної Америки, які є головними постачальниками кукурудзи. Адже Аргентина цьогоріч мала значні проблеми: засухи та ураження полів шкідниками. В Бразилії випали надмірні опади. Ці явища скорочують обсяги пропозиції кукурудзи у світі. Проблеми у Південній Америці змушують багатьох покупців купувати кукурудзу, і це рухає ринок вгору. Покупці розуміють, що у новому сезоні ключові експортери скоротять обсяги виробництва. До того ж, паралельне зростання цін на ринку пшениці також сприяє здорожчанню кукурудзи», – зазначають у ПУСК.

За прогнозом аналітиків, до наступного тижня умовні ціни на українську кукурудзу будуть становити близько 170-178 $/т на базисі СРТ глибока вода, 178-190 $/т на базисі СРТ мала вода, 190-200 $/т на базисі DAP/СIF Констанца, 165-175 $/т на базисі DAP Вадул.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь