Агроклієнти Райфу зможуть отримувати додатковий дохід від зменшення викидів вуглецю

Райффайзен Банк уклав Партнерську угоду з європейською компанією Agreena (Данія) – провідною кліматичною фінтех-компанією в сфері вуглецевого землеробства.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на пресреліз Райффайзен Банк.

Новий партнер банку – це передова компанія, яка пропонує фінансові дивіденди агрокомпаніям, які впроваджують відновлювальні практики, включаючи генерування ґрунтових вуглецевих сертифікатів. Agreena має багатолітній успішний досвід співпраці з більш ніж 1 тис. агрокомпаніями Європи та монетизації скорочення викидів вуглецю на понад 2 млн га сільськогосподарських земель. 

У рамках цього партнерства агроклієнти Райффайзен Банку зможуть отримати не лише банківське фінансування та професійну підтримку з ефективного впровадження регенеративних (відновлювальних) практик землеробства, а і додатковий дохід від вуглецевих сертифікатів, згенерованих за підтримки компанії Agreena.

Підписана угода відіграє важливу роль у просуванні парадигми сталого сільського господарства, бо здорові екосистеми забезпечують істотні переваги для України, одночасно підтримують біорізноманіття, зменшують викиди, захищають водні ресурси та підвищують продовольчу безпеку країни.

«Війна в Україні має не лише наслідки для економіки та спільного майбутнього всіх країн, це ще й питання екологічної та продовольчої безпеки України. Так, серед головних та важливих екологічних проблем, які дедалі частіше виникають в Україні та відображені в стратегії державної екологічної політики, є забруднення повітря, виснаження та погіршення водних ресурсів, деградація та ерозія земель, зміни клімату, втрата біорізноманіття тощо. І ми маємо вирішувати їх, не відкладаючи», – зазначила Лариса Бондарєва, заступниця голови правління Райффайзен Банку.

Райффайзен Банк, маючи найбільший кредитний портфель в агросекторі, в рамках своєї стратегії сталого розвитку сприяє розвитку сталого агровиробництва в Україні та підтримує своїх клієнтів на їхньому шляху до регенеративного (відновлювального) сільського господарства. Банк поставив собі на меті об’єднати зусилля з іноземними експертами в сфері вуглецевого землеробства та залучити їх досвід та експертизу для обміну з вітчизняними агровиробниками.

«Цей проект є важливим кроком для Agreena, оскільки ми прагнемо забезпечити фермерам найкращу можливу винагороду за їхній перехід до відновлюваних джерел енергії. Тісна співпраця Agreena з фермерами в рамках вуглецевої програми в поєднанні з нашими передовими можливостями цифрового вимірювання, звітування та верифікації (dMRV) гарантує, що ми зможемо надати детальні, перевірені польові дані, які вимагають банки для підтримки своїх програм “зеленого” кредитування. Україна є найбільшим ринком збуту Agreena, що робить її природним вибором для запуску цього проекту з надання фінансових послуг, який має допомогти зробити аргументацію на користь сталого сільського господарства ще сильнішою», – сказав Фредерік Аагаард, комерційний директор Agreena.

Регенеративне (відновлювальне) землеробство – це «природні» ґрунтоощадні технології в сільському господарстві, які можуть допомогти вирішити екологічні проблеми та пом’якшити наслідки зміни клімату, оскільки їх впровадження дає змогу не лише виростити якісні продукти харчування і не завдати шкоди навколишньому середовищу, а й збагачує ґрунт, збільшує біорізноманіття та підвищує ефективність користування природними ресурсами.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь