Звички, які можуть заважати стати багатими — подивіться, чи немає їх у вас

Ми в дитинстві успадковуємо манери поводитися від батьків, і вони швидко стають частиною нашої натури, інформує Ukr.Media.

Вчені з'ясували, які звички одразу видають людей, які виросли в бідності — якщо вони зберігаються в дорослому віці, то відбувається підсвідоме програмування на низький достаток. Таким людям важко досягти фінансового успіху і розбагатіти.

Страх залишити щось на тарілці

Товариство чистих тарілок — винахід дуже небагатих людей. Немає нічого поганого в тому, щоб залишати їжу на тарілці, але люди які виросли в бідності приходять в жах від думки, щоб викинути недоїдене або ті продукти, які вже почали псуватися. Вихід — накладати собі на тарілку трохи менше і стежити за тим, яку кількість продуктів ви купуєте. Так не доведеться страждати, відправляючи щось у смітник.

Невміння витрачати гроші на себе особисто

Купити щось для себе — для людей з психологією бідняка це справжня мука. В результаті не купується взагалі нічого, а з магазину така людина виходить у страшному розчарування або з річчю, яка не так вже й подобається, зате дешева.

Прагнення дарувати дорогі подарунки за будь-яку ціну

Тут ситуація повністю зворотна попередньої: останні гроші будуть витрачені на покупку дорогого подарунка, щоб ніхто не подумав, що людина чимось гірша за інших. Люди що виросли в скрутних обставинах продовжують покриватися холодним потом при одній тільки думці, що презент вважатимуть дешевим.

Купівля речей "не по кишені"

На жаль, люди, які купують дорогі смартфони останньої моделі в кредит, за який потім платять багато місяців, володіють всіма ознаками бідняків. Відмовляти собі у всьому, щоб пустити іншим пил в очі — не найкраще рішення, якщо ви мрієте одного разу розбагатіти. Гроші варто вкладати в освіту або здоров'я.

Схильність до ризику та імпульсивна поведінка

Поведінка "втрачати мені все одно нічого" з головою видає людину, яка росла саме з такою установкою в буквальному сенсі. Іноді ризик призводить до збагачення, але найчастіше доставляє ще більше проблем — може бути, краще вивчити свої сильні сторони та прокачувати саме їх, щоб досягти успіху?

Страх втратити те, що вже є

Коли грошей багато, втрата якоїсь частини виявиться неприємною, але не смертельною. А ось якщо їх мало, то ризик втратити навіть малість стає катастрофічно жахливим. Люди, які звикли економити на всьому, дуже бояться різного роду шахраїв і навіть цілком здорові доводи про необхідність здійснити витрату викликають у них страх. Намагайтеся зважувати всі "за" і "проти" купівлі або вкладення, шукати додаткову інформацію про товар або послугу завжди корисніше, ніж просто боятися витратити зайву копійку.

Прагнення витратити отримані гроші відразу

Історії про бідняків, які моментально витратили виграний у лотерею мільйон, це вже класика. Як тільки у людини, що виросла в бідності, заводяться хоч якісь гроші, він прагне витратити їх скоріше — і найчастіше поводиться при цьому безглуздо і марно, а потім мучиться почуттям провини. Врятує навчання фінансового планування і точне слідування йому.

Страх старості та нав'язливе бажання зберегти молодість

Бідність безжальна до старих людей: якщо немає грошей на гідний догляд та лікування, вік і хвороби стають справжнім кошмаром. Люди, які ростуть з відчуттям, що старіти — смертельно небезпечно, всіма силами продовжують удавати, що вони-то вже точно залишаться вічно молодими та поводяться відповідно. Куди розумніше потурбуватися про страховку на випадок хвороби, постаратися забезпечити себе фінансово та навчитися старіти красиво і з гідністю.

Невміння планувати

Люди, батьки яких економили кожну копійку, швидше за все відчувають справжню алергію на слово "планування". Їм противна сама думка про те, щоб вибрати дати та спланувати бюджет подорожі або великої покупки, їм дуже важлива сама можливість піти та купити саме тоді, коли їм захотілося це зробити. Позбутися від подібного можна у психолога — або при ретельному самостійному розборі своєї фінансової та побутової поведінки.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь