Ці 9 способів допоможуть розслабитися, якщо ваше робоче місце — дім

У віддаленої роботи теж є мінуси, які можуть зіпсувати настрій або вплинути на концентрацію уваги і продуктивність, інформує Ukr.Media.

9 способів розслабитися і налаштуватися на роботу у домашній обстановці

Влаштовуйте фізкульт-перерви

Якщо ви відчуваєте, що робота не йде, зробіть перерву і невелику розминку. Рух допоможе вам розслабитися. Це може бути коротке заняття йогою або будь-яка інша активність — танці, стрибки, прогулянка. І якщо ви почуваєтеся виснаженими та стомленими, краще забути про каву.

Дотримуйтеся офісного графіка роботи

Найбільша проблема роботи з домівки у тому, що поступово вона починає займати весь ваш час. Адже вам більше не потрібно поспішати з офісу о 19.00, тож ви легко зможете продовжувати щось робити і пізно ввечері. Відсутність балансу між роботою і особистим життям може призвести до стресу і підвищеної стомлюваності. Встановіть собі "час закриття офісу" і нічого не робіть після нього. Намагайтеся укладатися у відведений для роботи час.

Слухайте підкасти або музику, що підвищує настрій

Найпростіший спосіб підвищити настрій — увімкнути бадьору музику. Улюблені пісні або приємні мелодії допоможуть вам насолоджуватися процесом, а не просто страждати протягом робочого дня. Якщо ж музика відволікає увагу, можна увімкнути підкаст або відео улюбленого блогера на YouTube. Якщо вам звичніше працювати у повній тиші, послухайте музику під час перерви.

Виходьте на вулицю

Якщо у вас є можливість попрацювати на вулиці, скористайтеся цим. Можна взяти комп'ютер і сісти на лаві біля під'їзду, поки усі бабусі сидять вдома. Або хоча б вийти на балкон. А робочі дзвінки можна здійснювати під час прогулянки навколо будинку. Робота на вулиці не лише дасть мозку необхідну зміну обстановки, але й допоможе підвищити креативність. Або просто вийдіть на прогулянку.

Вигадайте ритуали, які виконуватимете після роботи

Батьки знають — дитині перед сном необхідні певні ритуали. Вони допомагають їй заспокоїтися і налаштуватися на сон. Наша рутина також підказує організму, що потрібно робити — прокинутися або, навпаки, розслабитися. Казки перед сном нам вже не потрібні, але можна вигадати собі інші приємні звички. Адже виконання тих самих рутинних дій знімає стрес. Якщо ви звикли ходити до офісу, можете ввечері після роботи прогулюватися біля будинку. Або замінювати одяг на більш зручний — на піжаму або спортивний костюм (навіть якщо ви замінюєте одну піжаму на іншу). Це допоможе вимкнути "робочий мозок" і перейти на режим релаксації. Прийміть ванну з улюбленим ароматом і скажіть собі: "Усе, я відпочиваю".

Просіть вашого керівника або команду про підтримку, якщо потребуєте її

Якщо ви потребуєте додаткової підтримки і вам потрібна допомога, не бійтеся сказати про це керівнику. Зараз саме той час, коли потрібно розставити пріоритети.

Не їжте за комп'ютером готову їжу

Не піддавайтеся спокусі взяти вже приготований обід або салат і поїсти перед ноутбуком, продовжуючи працювати. Замість цього візьміть справжню обідню перерву, витративши час на приготування їжі. Готування — теж форма медитації і відмінний спосіб відволіктися від робот та дати собі відпочити. Навіть якщо ви не полюбляєте готувати, зайві 7-10 хвилин без роботи, поки варяться макарони або гріється бургер, вам не завадять.

Менше ґаджетів

Звучить смішно, враховуючи, що тепер наше життя повністю перейшло у діджитал — ми спілкуємося, працюємо, робимо покупки і замовляємо їжу у інтернеті. І все ж таки спробуйте хоча б 30 хвилин перед сном почитати книгу, а не сидіти у соціальних мережах і не дивитись черговий серіал. Наш мозок зараз перевантажений інформацією.

Балуйте себе вранці

Не перевіряйте вранці електронну пошту. Навіть повідомлення про пропущені листи і повідомлення не дивіться. Замість цього придбайте будильник, щоб у вас не було спокуси перевірити телефон, щойно ви відкрили очі. А ще краще навчитися рано лягати, щоб вставати без будильника. Медитуйте, готуйте собі сніданок, слухайте улюблений підкаст, пишіть ранкові сторінки щоденника — робіть будь-що, що вас заспокоює. Після такого ранку ви почуватиметеся набагато спокійнішими протягом усього дня. Гарантуємо.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь