Зеленський припускає, що саміт НАТО може ухвалити рішення про додаткові Patriot для України

Зеленський припускає, що саміт НАТО може ухвалити рішення про додаткові Patriot для України 21.05.2024 23:29 Укрінформ Рішення щодо надання Україні додаткових систем ППО Patriot може бути ухвалене на саміті НАТО у Вашингтоні.

Як передає Укрінформ, про це Президент України сказав в інтерв’ю The New York Times.

Відповідаючи на запитання щодо можливості переговорів про припинення вогню, Президент закликав до дипломатії, яка уникає прямих перемовин з Росією, але згуртовує країни навколо позиції України для остаточного мирного врегулювання. За словами Зеленського, воно могло б початися з гарантії безпечного експорту українського продовольства до країн, що розвиваються, обміну полоненими, безпекових заходів на окупованій Росією Запорізькій АЕС, повернення українських дітей, викрадених і вивезених до Росії.

Президент висловив сподівання, що десятки країн підтримають таку ініціативу, коли зберуться в середині червня у Швейцарії на Глобальний саміт миру.

Зеленський також привітав пропозиції деяких членів НАТО відрядити військових для тренування чи підтримки ЗСУ в Україні, але зауважив: «Я не бачу цього, крім як на словах».

Водночас він закликав Альянс надати Україні більше систем ППО Patriot. «Чи можемо ми отримати сім?» – сказав він, зазначивши, що Україні потрібно більше Patriot, але така кількість необхідна для захисту регіонів, які є ключовими для економіки й енергетичного сектору країни.

Зеленський припустив, що відповідне рішення може бути ухвалене, коли лідери НАТО зберуться в липні на саміті у Вашингтоні.

Стосовно можливості використовувати західну зброю для ударів по військових цілях на території Росії, Президент наголосив, що це мало б вирішальне значення для успіху України. Використовуючи цю зброю для знищення логістичних центрів та літаків на території РФ, Україна зможе ефективно захищатися від атак на північному сході, які загрожують Харкову.

Основна причина вагань Заходу – страх перед ядерною ескалацією – була перебільшена, вважає Зеленський. «Путін може бути ірраціональним, але він любить своє життя», – зауважив він.

Окрім того, вказав глава держави, є ще одна причина вагань Заходу: деякі країни прагнуть зберегти торговельні та дипломатичні зв'язки з Росією. «Усі тримають двері привідчиненими», – констатував він.

Як повідомляв Укрінформ, Володимир Зеленський заявив, що Україна хоче використовувати західну зброю для атак по військових цілях на території Росії з метою захисту.

Фото: Getty Images

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь