Україна зацікавлена в польських компаніях, що спеціалізуються на реабілітації – Верещук

Україна зацікавлена в польських компаніях, що спеціалізуються на реабілітації – Верещук 19.05.2024 03:30 Укрінформ Україна зацікавлена у співпраці з польськими медичними компаніями, особливо тими, що спеціалізуються на реабілітації та протезуванні.

Про це заявила в коментарі PAP віцепрем'єр-міністр Ірина Верещук після зустрічі з Економічною місією Польської агенції інвестицій і торгівлі (PAIH) в Києві, передає Укрінформ.

«Ми маємо величезні потреби в реабілітації, навчанні, дослідженнях та науковому обміні. Ми бачимо, яку гарну базу ви маєте. Ми бачимо ваші біонічні протези та все, чого ви досягли. Ви зробили б добру послугу, якби долучилися до процесів, які відбуваються в нашій країні», – сказала вона PAP після переговорів, які відбулися в польському посольстві в четвер.

У консультаціях місії взяли участь представники майже 50 компаній з обох країн. Доповідачі з українських міністерств ознайомили учасників, серед іншого, з ситуацією у сфері охорони здоров'я в умовах воєнного часу, а також розповіли про проблеми в реабілітації солдатів і ветеранів та цивільних жертв війни.

«Ветерани складатимуть 10% нашого суспільства. Ми будуємо нові реабілітаційні центри. Чинні 13 таких закладів потребують розширення та адаптації до нових реалій. Польща, яка географічно і культурно близька до нас, могла б посприяти цьому до нашої взаємної вигоди», – сказала Верещук.

За словами президента PAIH Анджея Дихи, консультації для представників медичної, фармацевтичної, реабілітаційної та протезної галузей є наступною економічною місією PAIH в Україні від початку повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року.

«Ми організовуємо промислові місії, які приїжджають в Україну, і сьогодні це вже восьма така місія. Тут присутні виробники медичного та реабілітаційного обладнання. Ця та попередні зустрічі показують, що є потреба у співпраці як із польського, так і з українського боку», – сказав він.

Диха нагадав, що Україна та Польща були важливими торговельними партнерами ще до 2022 року. «Польща у 2021 році була третім торговельним партнером для України. Зараз ми на першому місці», – підкреслив він.

Відповідаючи на запитання про безпеку ведення бізнесу в атакованій Росією Україні, президент PAIH пояснив, що ситуація на сході країни, де тривають бойові дії, відрізняється від ситуації в центральних та західних регіонах.

«Польські компанії, лідери будівельної галузі, показують, що тут можна вести не лише торгівлю, але й виробничу діяльність», – заявив він.

На його думку, клімат для польського бізнесу є сприятливим, оскільки «до нас тут ставляться як до друзів», а українці пам'ятають, як поляки поводилися на початку вторгнення.

«Польських підприємців, як до війни, так і зараз, сприймають як надійних європейських партнерів, які краще розуміють місцеві умови, ніж наші конкуренти, наприклад, з Німеччини, Франції чи Іспанії. І я думаю, що це дає нам перевагу перед західноєвропейськими країнами, яку ми повинні використовувати», – заявив Диха в інтерв'ю PAP.

Як повідомляв Укрінформ, раніше Верещук заявляла, що у разі погіршення ситуації у Харкові, поблизу якого точаться інтенсивні бої з російськими військами, Україна буде вимушена звернутися до Польщі з проханням про гуманітарну підтримку регіону.

Фото: PAP/Vladyslav Musiienko

Польща Реабілітація Україна Верещук

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь