Спілкування з поліцією і ТЦК щодо мобілізації має фіксуватися на фотовідео – Вигівський

Спілкування з поліцією і ТЦК щодо мобілізації має фіксуватися на фотовідео – Вигівський 23.05.2024 17:18 Укрінформ Спілкування з поліцією і ТЦК щодо мобілізації обов'язково має фіксуватися на фото і відео, за протиправні дії поліцейського притягнуть до відповідальності.

Про це голова Нацполіції України Іван Вигівський заявив у інтерв'ю «Інтерфакс-Україна», передає Укрінформ.

«Щодо фіксації спілкування з громадянами, то закон №3633-ІХ чітко передбачає, що під час перевірки документів уповноважений представник ТЦК і СП або поліцейський здійснює фото- та відеофіксацію процесу пред'явлення та перевірки документів із застосуванням технічних приладів і засобів фото- та відеофіксації (частина шоста статті 22 закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»)», – зазначив Вигівський.

Він закцентував увагу на тому, що фото- та відеофіксація є обов'язковими.

Очільник Нацполіції заявив, що окрім механізму фіксації дій співробітників поліції і ТЦК, у НПУ є підрозділи, які на постійній основі здійснюють контроль за особовим складом щодо можливих протиправних дій.

Вигівський поінформував, що відповідно до частини 1 статті 19 закону «Про Нацполіцію», у разі вчинення протиправних дій працівники поліції несуть кримінальну, адміністративну, цивільно-правову, матеріальну або дисциплінарну відповідальність – залежно від кожного окремого випадку.

Він нагадав, що будь-який громадянин може повідомити про випадки неправомірних дій поліцейських за номерами 102 або 112 і на телефони гарячих ліній, і запевнив, що на це відразу буде реакція.

За його словами, перед несенням служби поліцейським обов'язково проводять інструктаж.

«Це передбачає нормативно-правова база діяльності поліції. Звісно, ці алгоритми вже доведені до всього особового складу та щоденно контролюється їхня реалізація», – зазначив керівник НПУ.

Як повідомлялося,на Дніпропетровщині цивільний із ножем напав на військового ТЦК і СП, сержанта поранено у руку.

Фото: Nikolay Anatskyi

Фото Мобілізація Повістка Іван Вигівський ТЦК

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь