Сейм Польщі почав розглядати законопроєкт про допомогу українцям

Сейм Польщі почав розглядати законопроєкт про допомогу українцям 08.05.2024 17:04 Укрінформ Нижня палата польського парламенту допустила до розгляду у комісії адміністрації і внутрішніх справ урядовий законопроєкт про допомогу українцям.

Сейм Польщі більшістю голосів у середу проголосував проти пропозиції націоналістичної “Конфедерації” відкинути законопроєкт в першому читанні, передає кореспондент Укрінформу.

За пропозицію “Конфедерації ” проголосували лише 22 депутати, 401 виступив проти, ніхто не утримався.

Уряд Польщі ухвалив законопроєкт про допомогу воєнним біженцям з України на засіданні 30 квітня.

За пропозиціями польського уряду соціальна допомога за програмами “800+” (щомісячна допомога на дитину у розмірі 800 злотих) і “добрий старт” (одноразова допомога у розмірі 300 злотих) надаватиметься українським сім’ям у випадку, якщо дитина ходить до польської школи.

В уряді пояснюють таке нововведення тим, що Польща є єдиною країною, де діє гібридна система освіти для українських дітей (близько 200 тис. українських дітей навчається у польських школах, а інша частина перебуває в українській дистанційній системі освіти). У Польщі віддавна нарікають, що вони не можуть перевірити, яким чином ці діти навчаються, а тому запровадження такої вимоги розглядається як вирівнювання шансів усіх дітей на отримання базової освіти. В уряді РП вважають, що завдяки цьому положенню в польських школах з нового навчального року додасться 80 тис. українських дітей.

Іншим важливим нововведення у законопроєкті про допомогу українцям є можливість зміни статусу перебування українців у Польщі: з нинішнього тимчасового захисту на тимчасове перебування до трьох років. Для цього треба буде актуалізувати свої дані у базі PESEL UKR (польська ідентифікаційна система, UKR – призначена для українців), подати відповідне прохання в електронному вигляді до воєводи за місцем проживання, а також відповідати вимозі наявності PESEL UKR станом на 4 березня 2024 року.

Водночас цей закон запроваджує нове правило підтвердження особи громадянина України, що претендує на отримання номера PESEL в Польщі. Зокрема, єдиним способом підтвердження особи вважатиметься пред’явлення дійсного проїзного документа громадянина України.

Законопроєкт передбачає також скасування одноразової соціальної допомоги в Польщі для українського воєнного біженця в розмірі 300 злотих (75 дол.), а також скасування грошової компенсації для власників приватного житла, які надавали проживання та харчування воєнним біженцям з України.

Урядовий законопроєкт має ще бути затверджений в обох палатах польського парламенту і підписаний президентом. Він має набути чинності до 1 липня цього року.

Станом на сьогодні у Польщі продовжили до 30 червня дію попередньої версії закону, дія якого завершилася 4 березня.

Як повідомлялося, Рада ЄС своїм рішенням продовжила тимчасовий захист для переміщених осіб з України до 4 березня 2025 року.

У Польщі на сьогодні перебуває близько мільйона українських біженців.

Польща Україна Законопроєкт Біженці допомога

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь