Колишні полонені розповіли італійським євродепутатам про знущання в російському полоні

Колишні полонені розповіли італійським євродепутатам про знущання в російському полоні Фото 30.05.2024 04:32 Укрінформ Колишні військовополонені й представники громадянського суспільства України розповіли італійським євродепутатам і представникам місцевого самоврядування про порушення Росією міжнародного права, знущання і катування, яких військові та мирні жителі зазнають у російському полоні.

Спілкування відбулося у режимі Zoom-конференції під час круглого столу в Укрінформі на тему: "Майбутнє Європи проходить через Україну", організованого ГО "Конгрес самоврядування України".

Свої історії про жахіття перебування в російському полоні розповіли звільнені з полону Максим Полупанов, Данило Кравець і Сергій Левченко.

"Ми ніколи не здамося і сподіваємося, що ви теж стоятимете з нами до кінця", – сказав, звертаючись до італійських співрозмовників, Данило Кравець, який провів у російському полоні 175 днів.

Журналіст Андрій Куликов під час онлайн-включення з Харкова поінформував про побачені в місті на власні очі наслідки недавніх російських атак.

Як розповів у розмові з кореспондентом Укрінформу президент ГО "Конгрес самоврядування України", депутат Харківської обласної ради Сергій Чернов, метою заходу було перед виборами до Європарламенту, які відбудуться 6 червня, розблокувати інформаційний простір Італії, наповнений великою кількістю російських фейків про Україну.

"Депутати Європарламенту, представники місцевого самоврядування і громадянського суспільства Італії з вуст військовополонених почули про порушення міжнародного права, знущання і катування, які відбувались і наразі тривають з військовими і мирними громадянами України у російському полоні. Це дуже важлива зустріч і дуже важливі комунікації", – сказав Чернов.

Він також повідомив, що італійська делегація у складі п'яти представників громадянського суспільства під час триденнної поїздки до України побувала на Київщині та Чернігівщині безпосередньо в тих місцях, де катували людей. Вони почули від свідків, як це відбувалося, і побачили масштаби геноциду і руйнувань, які залишили після себе російські агресори.

"Із сьогоднішньої розмови ми відчули, що наші італійські співрозмовники підтримують Україну, і просили їх доносити правдиву інформацію, яку вони сьогодні почули в першу чергу з вуст військовополонених, до свого суспільства. Така країна як Італія для нас дуже важлива, і важлива її підтримка ", – сказав президент ГО "Конгрес самоврядування України".

За його словами, дуже важливо також, щоб у новий Європарламент прийшло якомога більше депутатів, які знають правду про Україну, підтримують її і в майбутньому будуть ухвалювати відповідні рішення щодо військової підтримки, розвитку громадянського суспільства, відновлення України і допомоги українським військовим та їхнім родинам у реабілітації.

Як повідомлялося, громадяни всіх країн Європейського Союзу 6-9 червня 2024 року обиратимуть депутатів Європейського парламенту.

Європарламент Італія Права людини Війна Полонені Війна з Росією

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь